POLITECHNIKA WARSZAWSKA

Zarządzenie nr 10

Rektora Politechniki Warszawskiej
z dnia 3 kwietnia 1998 r.

w sprawie Regulaminu Wykorzystania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Politechnice Warszawskiej

  Na podstawie art. 49 ust. l i art. 122 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 65, poz. 385 z późn. zm.) w związku z art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335 z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§1

Wprowadza się Regulamin Wykorzystania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Politechnice Warszawskiej stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia

§2

Traci moc zarządzenie nr 8 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 27 marca 1996, w sprawie wprowadzenia Regulaminu Wykorzystania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Politechnice Warszawskiej zm. zarządzeniami nr 19 z dn. 9 czerwca 1997 r. i nr 30 zdn. 18 lipca 1997 r.

§3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

R E K T O R
Prof. dr hab. Jerzy Woźnicki

PWR-35/98


Załącznik do zarządzenia nr 10
Rektora PW z dnia 3.04.1998 r.

REGULAMIN

WYKORZYSTANIA ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH W POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ

Niniejszy Regulamin opracowany jest na podstawie:

  1. Ustawy o zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych z dnia 4 marca 1994 r. (Dz.U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335 z późn. zm.).
  2. Ustawy o szkolnictwie wyższym z dnia 12 września 1990 r. (Dz.U. nr 65, poz. 385 z późn. zm.).
  3. Ustawy o związkach zawodowych z dnia 23 maja 1991 r. (Dz.U. nr 55, poz. 294, z późn. zm.)

L POSTANOWIENIA OGÓLNE

§1

Tworzenie funduszu

  1. Dla pracowników Uczelni tworzy się Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w wysokości 8 % planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe.
  2. Dla byłych pracowników Uczelni będących emerytami lub rencistami tworzy się Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w wysokości 5% pobieranych przez nich emerytur i rent.
  3. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych powstały ze środków określonych w ust. l i ust, 2 dzieli się na część socjalną zwaną dalej Zakładowym Funduszem Socjalnym i część mieszkaniową zwaną dalej Zakładowym Funduszem Mieszkaniowym.
  4. Środki ZFŚS przechowywane są na odrębnym rachunku bankowym.
  5. Kwoty uzyskiwane z tytułu spłaty pożyczek z ZFM wraz z odsetkami powiększają Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
  6. W zależności od planowanej na dany rok wysokości ZFŚS oraz bieżących potrzeb funduszu Rektor w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni związkami zawodowymi ustala roczną kwotę bazową służącą do wyliczeń wszystkiego rodzaju świadczeń.
  7. Rektor powołuje Rektorską Komisję ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, której nadaje regulamin działania w porozumieniu z organizacjami związków zawodowych działających w Uczelni. W składzie Komisji znajdują się delegowani przedstawiciele działających w Uczelni związków zawodowych. Zadaniem Komisji jest wydawanie opinii i sprawowanie funkcji doradczych dla Rektora w sprawach socjalnych i mieszkaniowych oraz opiniowanie składanych wniosków.
  8. Przyznanie i wysokość świadczeń socjalnych uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu.
  9. Decyzję w sprawie przyznania indywidualnych świadczeń określonych w niniejszym Regulaminie podejmuje Dyrektor Administracyjny PW w trybie ustalonym dla poszczególnych świadczeń. Decyzja ta Jest ostateczna i nie wymaga uzasadnienia.
  10. W uzasadnionych przypadkach Rektor może w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni Związkami Zawodowymi odstąpić od ustalonego trybu przyznawania świadczeń.
  11. Realizacja świadczeń następuje na podstawie opracowanych przez Dział Socjalny PW preliminarzy zatwierdzonych przez Rektora w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni Związkami Zawodowymi.

§2

Osoby uprawnione do korzystania z ZFŚS

  1. Osobami uprawnionymi do korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są:
    1. pracownicy Politechniki Warszawskiej, zatrudnieni w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy, na podstawie umowy i mianowania,
    2. pracownicy Politechniki Warszawskiej przebywający na urlopach wychowawczych,
    3. pracownicy Politechniki Warszawskiej urlopowani w celu odbycia studiów doktoranckich,
    4. emeryci i renciści Politechniki Warszawskiej,
    5. doktoranci Politechniki Warszawskiej, z wyłączeniem doktorantów obcokrajowców, w części socjalnej określonej w § l ust. 3 Regulaminu,
    6. członkowie rodzin pracowników, emerytów, rencistów i doktorantów Politechniki Warszawskiej,
    7. członkowie rodzin po zmarłych pracownikach Politechniki Warszawskiej - jeżeli byli na ich utrzymaniu.
    8. sieroty objęte opieką przez Politechnikę Warszawską w części socjalnej i mieszkaniowej określonej w § 1 ust. 3 Regulaminu,
    9. pracownicy innych szkół wyższych oraz ich rodziny - w przypadkach klęsk żywiołowych
  2. Członkami rodzin, o których mowa w ust. l pkt f są:
    1. współmałżonkowie, pozostający na utrzymaniu i wychowaniu dzieci własne, dzieci przysposobione, przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej, dzieci współmałżonków, a także pozostające na utrzymaniu osoby uprawnionej: wnuki i rodzeństwo do lat 18, a jeżeli kształcą się w szkole, do ukończenia 25 lat,
    2. osoby wymienione w pkt f i g, będące inwalidami I i II grupy, ciężko chorzy - bez względu na wiek.

II. ZAKŁADOWY FUNDUSZ SOCJALNY

§3

  1. Środki ZFS przeznaczone są na:
    1. pomoc finansową przyznawaną osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej,
    2. pomoc finansową dla osób dotkniętych zdarzeniami losowymi,
    3. dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży,
    4. dofinansowanie wypoczynku uprawnionych (w tym pełno płatne skierowania do sanatorium oraz dofinansowanie działalności sportowo-rekreacyjnej i rehabilitacyjnej),
    5. dofinansowanie działalności kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej w formie dotacji szczegółowej dla jednostek PW lub zakup imprez organizowanych przez jednostki współpracujące z PW,
    6. dofinansowanie działalności Klubu Seniora i Związku Kombatantów RP przy PW w formie dotacji szczegółowej,
    7. dofinansowanie imprez okolicznościowych organizowanych przez PW w formie dotacji szczegółowej,
    8. dofinansowanie uczelnianych obiektów socjalnych w formie dotacji ogólnej lub szczegółowej,
    9. dofinansowanie wykupionych przez Politechnikę Warszawską imprez kulturalnych oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych
    10. dofinansowanie wycieczek rekreacyjno-turystycznych organizowanych w PW.

§4

Zasady i warunki przyznawania świadczeń socjalnych

  1. Występujący o przyznanie świadczenia ma obowiązek przedstawienia pełnej informacji o wysokości dochodów uzyskanych przez wspólnie zamieszkujące osoby w rodzinie oraz wspólnie prowadzące gospodarstwo domowe za okres roku kalendarzowego poprzedzającego przyznanie świadczenia zgodnie z załącznikiem nr l do niniejszego Regulaminu.
  2. Podstawę do przyznania świadczenia stanowi dochód przypadający na osobę w rodzinie.
  3. Do dochodów zalicza się dochody z tytułu:
    1. pracy, działalności gospodarczej, umów zleceń lub o dzieło, patentów, itp.,
    2. prowadzenia gospodarstwa rolnego, ustalane z zastosowaniem hektarów przeliczeniowych według zasad określonych w przepisach o podatku rolnym,
    3. alimentów, stypendiów, rent i emerytur, w tym świadczeń zagranicznych,
    4. dywidend i innych okresowo uzyskiwanych dochodów, zwłaszcza z najmu lub dzierżawy, praw autorskich lub wykonywania wolnych zawodów,
    5. oszacowanych przez wnioskodawcę dochodów z ryczałtu ewidencjonowanego i karty podatkowej.
  4. Za dochód uzyskany w Politechnice Warszawskiej rozumie się sumę uzyskanych przychodów pomniejszoną o koszty uzyskania przychodów w wysokości 0,25% kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej określonej w ustawie z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 1993 r. nr 10 poz. 416 z późn. zm.) oraz o kwotę świadczeń otrzymywanych z Funduszu Świadczeń Socjalnych.
  5. Świadczenia finansowane z ZFŚS nie mają charakteru roszczeniowego, co oznacza, że osoby uprawnione, nie mogą domagać się jakichkolwiek ekwiwalentów z tego tytułu.

§5

Zasady przyznawania pomocy finansowej

  1. Pomoc finansową może otrzymać pracownik, emeryt i rencista oraz doktorant PW:
    1. znajdujący się w trudnych warunkach materialnych lub zdrowotnych,
    2. dotknięty indywidualnymi zdarzeniami losowymi.
  2. Pomoc finansową, zgodnie z ust. l pkt a, uprawniony może uzyskać, gdy dochód miesięczny przypadający na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 35% średniego dochodu pracownika PW za okres roku kalendarzowego poprzedzającego przyznanie świadczenia, a w przypadku osób samotnych nie wyższy niż 55%. Dochód osób samotnie wychowujących dzieci (konieczność udokumentowania) nie może przekraczać 60%.
  3. O pomoc finansową, zgodnie z ust. l pkt b, uprawniony może występować w przypadku:
    1. zgonu pracownika, współmałżonka lub dzieci pozostających na ich utrzymaniu,
    2. ciężkiej i przewlekłej choroby,
    3. klęski żywiołowej.
  4. Maksymalna kwota pomocy finansowej wynosi 45% średniego miesięcznego dochodu w PW.
  5. Pomoc finansowa lub losowa może być przyznana tylko jeden raz w roku. Warunek ten nie dotyczy przypadków określonych w ust. 3, pkt a, b, i c.
  6. Osoba uprawniona, występująca o pomoc finansową składa wniosek w Dziale Socjalnym Politechniki Warszawskiej. Wzór wniosku zawiera załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.
  7. W szczególnych przypadkach związki zawodowe działające w Uczelni mogą z własnej, inicjatywy wystąpić o przyznanie pomocy finansowej.
  8. Wnioski o pomoc finansową określoną w ust. l, po opracowaniu pod względem formalnym przez Dział Socjalny, po zaopiniowaniu przez Rektorską Komisję ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, która w szczególnie uzasadnionych przypadkach może przekroczyć limity określone w § 5, przedkładane są do decyzji Dyrektora Administracyjnego PW.
  9. Wnioski o udzielenie pomocy rozpatrywane są sukcesywnie, co najmniej jeden raz w miesiącu.

§6

Zasady dofinansowania wypoczynku dzieci i młodzieży

  1. 1.Prawo występowania o dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży przysługuje uprawnionym na dzieci do ukończenia 18 lat, a jeżeli kształcą się w szkole do czasu ukończenia nauki, nie dłużej niż do ukończenia 25 lat.
  2. Każde dziecko może otrzymać 2 razy w roku dofinansowanie zorganizowanej formy wypoczynku lub l raz w roku dofinansowanie wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie.
  3. Wysokość dofinansowania jest określana procentowo od ustalonej kwoty bazowej. W przypadku zorganizowanych form wypoczynku dofinansowanie II-go wypoczynku wynosi 40% kwoty wynikającej z wysokości dofinansowania pierwszego wypoczynku.
  4. Po zakwalifikowaniu dziecka na wypoczynek organizowany przez PW zmniejsza się odpłatność o kwotę wynikającą z zasad dofinansowania wypoczynku.
  5. W celu uzyskania dofinansowania wypoczynku dzieci i młodzieży zorganizowanego przez PW lub poza PW należy złożyć w Dziale Socjalnym wniosek (załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu) oraz oświadczenie o dochodach i imienny dowód wpłaty za wypoczynek.
  6. Uprawnieni, których dzieci nie korzystają z dofinansowania wypoczynku zorganizowanego, mogą występować o dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego we własnym zakresie. Odpowiedni wniosek należy złożyć w Dziale Socjalnym (załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu).
  7. W przypadku, gdy oboje rodzice są pracownikami PW, dofinansowanie wypoczynku dzieci przysługuje obojgu rodzicom.
  8. Tabela dopłat do wypoczynku dzieci i młodzieży stanowi załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu.

§7

Zasady dofinansowania wypoczynku, zajęć sportowo-rekreacyjnych i rehabilitacyjnych oraz imprez kulturalnych dla pracowników, emerytów, rencistów oraz doktorantów

  1. O dofinansowanie wypoczynku może występować pracownik, emeryt, rencista oraz doktorant.
  2. Wysokość dofinansowania jest określana procentowo od ustalonej kwoty bazowej. Tabela dofinansowania wypoczynku stanowi załącznik nr 6 do niniejszego Regulaminu
  3. W celu uzyskania dofinansowania wypoczynku należy złożyć w Dziale Socjalnym wniosek na formularzu stanowiącym załącznik nr 5 do niniejszego Regulaminu.
  4. Uprawniony, który nie korzysta ze zorganizowanych form wypoczynku, może występować o dofinansowanie wypoczynku organizowanego we własnym zakresie. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 6 do niniejszego Regulaminu).
  5. Uprawnieni, którzy wykupili zajęcia sportowo-rekreacyjne rehabilitacyjne w innych niż TKKF PW organizacjach zajmujących się ww. działalnością, mogą występować o dofinansowanie związanych z tym wydatków. Druk odpowiedniego wniosku stanowi załącznik nr 8, a tabela dofinansowania załącznik nr 9 do niniejszego Regulaminu.
  6. Pracownicy mogą uzyskać świadczenia wymienione w § 7 po przepracowaniu w PW co najmniej 12 miesięcy. Doktoranci mogą ubiegać się o świadczenie po 12 m-cach od przyjęcia na studia doktoranckie w PW z zaliczeniem okresu ewentualnej pracy w PW. Wymóg 12 miesięcznego stażu pracowniczego nie dotyczy doktorantów, którzy podjęli pracę w PW bezpośrednio po studiach doktoranckich.
  7. Rektor może w szczególnie uzasadnionych, indywidualnych przypadkach skrócić okres o którym mowa w ust. 6.
  8. Wykupione imprezy kulturalne mogą być dofinansowane do wysokości 70 % kosztu. Decyzje o dofinansowaniu podejmuje Dyrektor Administracyjny Politechniki Warszawskiej po opracowaniu wniosku pod względem formalnym przez Dział Socjalny i zaopiniowaniu zgodnie z ustalonym trybem przez Rektorską Komisję ds. ZFŚS.
  9. Wykupione imprezy sportowo rekreacyjne są dofinansowywane do wysokości 70%, a zajęcia rehabilitacyjne do wysokości 80% ceny. Decyzje o dofinansowaniu podejmuje Dyrektor Administracyjny Politechniki Warszawskiej po opracowaniu wniosku pod względem formalnym przez Dział Socjalny i zaopiniowaniu zgodnie z ustalonym trybem przez Rektorską Komisję ds. ZFŚS.
  10. O dofinansowanie wycieczek rekreacyjno-turystycznych organizowanych w PW uprawnieni mogą ubiegać się dla siebie i członków najbliższej rodziny. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 8, a tabela dofinansowania załącznik nr 7 do niniejszego Regulaminu. Kwotę wynikającą z tabeli uprawniony może wykorzystać w roku jednorazowo lub w ratach, przy czym każde z dofinansowanie me może przekraczać 50% odpłatności za wycieczkę.

III. ZAKŁADOWY FUNDUSZ MIESZKANIOWY

§8

Środki ZFM przeznaczone są na finansowanie:

  1. Pożyczek na:
    1. uzupełnienie wkładu własnego na mieszkanie spółdzielcze w budynku wielorodzinnym lub jednorodzinnym,
    2. uzupełnienie wkładu własnego na budowę domu jednorodzinnego,
    3. zakup mieszkania,
    4. przystosowanie mieszkań do potrzeb osób o ograniczonej sprawności fizycznej oraz adaptację pomieszczeń niemieszkalnych na cele mieszkalne,
    5. wykupienie na własność mieszkania kwaterunkowego lub spółdzielczego,
    6. remonty kapitalne mieszkań i domów jednorodzinnych,
    7. kaucje i opłaty wymagane przy uzyskiwaniu i zamianie mieszkań pozostających w dyspozycji terenowych organów administracji, zakładów pracy,
    8. drobne remonty i modernizację mieszkań i domów jednorodzinnych.
  2. Pomocy bezzwrotnej w postaci wkładów mieszkaniowych dla sierot po pracownikach PW oraz sierot objętych opieką przez PW.

§9

  1. Osoby uprawnione, ubiegające się o pomoc na cele mieszkaniowe powinny złożyć umotywowany wniosek, uzupełniony o oświadczenie o dochodach pożyczkobiorcy (stanowiącą załącznik nr l do niniejszego Regulaminu) dotyczącą średniego dochodu na osobę w rodzinie za okres roku kalendarzowego poprzedzającego przyznanie świadczenia.
  2. Pożyczkę na uzupełnienie wkładu własnego na mieszkanie przyznaje się pod warunkiem zgromadzenia przez pożyczkobiorcę co najmniej 50% wymaganego wkładu.
  3. Pożyczkę na budowę domu jednorodzinnego przyznaje się pod warunkiem zaawansowania budowy co najmniej w 30%.
  4. Maksymalną wysokość pożyczek określonych w § 8 ust. l z wyłączeniem określonej pkt. h ustala Rektor w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni związkami zawodowymi w zależności od wysokości ZFŚS, cen mieszkań i średniej płacy w PW za ubiegły rok kalendarzowy.
  5. Rektor w przypadkach szczególnie uzasadnionych, w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni związkami zawodowymi, może przyznać wyższą pożyczkę od ustalonej w § 9, ust.4.
  6. Pożyczka na cele określone w ust. I, z wyłączeniem określonej w pkt h, może być przyznana raz na 7 (siedem ) lat, po uprzednim spłaceniu wcześniej zaciągniętej pożyczki.
  7. Pożyczki na remonty i modernizację mieszkań i domów jednorodzinnych mogą być udzielane nie częściej niż raz na 3 (trzy )lata w wysokości ustalanej corocznie przez Rektora w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni związkami zawodowymi. Wysokość pożyczki na drobne remonty i modernizację mieszkań i domów jednorodzinnych nie może przekraczać 4 średnich miesięcznych płac w PW za ubiegły rok kalendarzowy.
  8. Pożyczki mogą być przyznawane w kilku ratach, jednak maksymalnie do wysokości obowiązującej w dniu przyznania pierwszej raty.
  9. Pożyczka na zakup mieszkania na wolnym rynku może być przyznana przed podpisaniem notarialnego aktu kupna. Wypłata pożyczki następuje wyłącznie po przedstawieniu ww. aktu.
  10. Pożyczki określone w § 8 ust. l w przypadku współmałżonków lub członków najbliższej rodziny wspólnie zamieszkujących, zatrudnionych w PW, mogą być przyznane obu pracownikom.
  11. Pracownik może uzyskać pożyczkę z ZFM po okresie 3 letniego zatrudnienia w PW. Rektor może w indywidualnych, szczególnie uzasadnionych przypadkach skrócić ww. okres.

§10

  1. Umowę o udzieleniu pożyczki z ZFM między PW i pożyczkobiorcą zawiera Dyrektor Administracyjny. Wzór umowy pożyczki stanowi załącznik nr 10 do niniejszego Regulaminu.
  2. Dla zabezpieczenia wykonania umowy pożyczkobiorca dostarcza po określeniu wysokości pożyczki, pisemne poręczenie co najmniej dwóch pracowników PW zatrudnionych na czas nie określony. Wzór poręczenia stanowi załącznik nr 11 do niniejszego Regulaminu.
  3. Nie spłacona pożyczka wraz z odsetkami podlega natychmiastowej spłacie w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.
  4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do pracowników, z którymi umowa o pracę w PW została rozwiązana:
    1. w związku z przejściem na emeryturę lub rentę,
    2. z przyczyn leżących po stronie Uczelni.

§11

  1. Maksymalny okres spłat pożyczek określonych w § 8 ust. l pkt a-g ustala się na 5 lat.
  2. Maksymalny okres spłaty pożyczki na drobne remonty i modernizację mieszkań i domów jednorodzinnych ustala się na 3 lata.
  3. Spłata pożyczki rozpoczyna się po upływie 3 miesięcy od daty podpisania umowy o jej udzieleniu przez Dyrektora Administracyjnego PW. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Rektor może zawiesić, przedłużyć okres spłaty lub częściowo umorzyć pożyczkę.
  4. Emerytom, rencistom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, których jedynym źródłem utrzymania jest emerytura lub renta. Rektor może umorzyć pożyczkę do wysokości 50% przyznanej kwoty.
  5. Pożyczki ze środków ZFM podlegają zróżnicowanemu oprocentowaniu, w zależności od dochodów, w wysokości ustalanej przez Rektora w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni związkami zawodowymi.
  6. Pożyczkę ze środków ZFM wypłaca się w gotówce lub na konto wskazane przez pożyczkobiorcę.
  7. Komplet wniosków o udzielenie pożyczki zainteresowani składają w Dziale Socjalnym na formularzach stanowiących załączniki nr 10, 11, 12 i 13 do niniejszego Regulaminu i oświadczenie o dochodach.

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§12

  1. Wnioski o dofinansowanie wypoczynku, zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz wycieczek rekreacyjno-turystycznych należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada danego roku.
  2. Sprawozdanie z wykonania ZFŚS umieszczane jest w rocznym sprawozdaniu Rektora z działalności ekonomiczno-finansowej.
  3. Zmiany niniejszego Regulaminu dokonuje Rektor w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni Związkami Zawodowymi.
  4. W sprawach nie unormowanych w niniejszym regulaminie stosuje się powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
  5. Stwierdzenie rozbieżności pomiędzy oświadczeniem o dochodach a stanem faktycznym powoduje zawieszenie w prawach do korzystania z ZFŚS na okres do 5 lat.
  6. Dział Socjalny:
    1. zajmuje się realizacją zadań związanych z wykorzystaniem ZFŚS,
    2. sprawdza pod względem formalnym dokumenty składane przez osoby uprawnione,
    3. prowadzi ewidencję przyznanych świadczeń.
    4. opracowuje i rozpowszechnia w jednostkach organizacyjnych Uczelni informacje o zasadach i warunkach występowania o świadczenia z ZFŚS,
    5. współdziała z Rektorską Komisją ds. ZFŚS.
  7. Integralną częścią niniejszego Regulaminu jest 13 załączników.